Mini WRC představeno. Závodní vůz vychází z modelu Countryman

Britská automobilka Mini představila definitivní podobu svého závodního auta pro letošní World Rally Championship. Předcházely tomu měsíce příprav a testování, v nichž byl na závodní vůz přestavěn crossover Mini Countryman. Jeho představení se odehrálo v továrně Mini v Oxfordu. Poslední automobil jezdící na WRC přitom vyrobila automobilka Mini v roce 1967.

Vydáno: 18.4.2011

Představený závodní automobil je založen na modelu Mini Countryman. V posledních měsících prošlo MINI tvrdým testováním, konečná podoba zevnějšku byla ovšem představena až nyní.

„Na vozidle pracujeme více než dva roky. Je opravdu vzrušující stát na počátku týmu Mini WRC a nejkrásnějšího vozu WRC, Mini John Cooper Works WRC,“ řekl během odhalení David Richards, generální ředitel skupiny Prodrive, která vůz pro WRC upravila.

WRC model bude mít pod svou kapotou 1,6 litrový turbo motor s přímým vstřikováním. Pohonnou jednotku vyrobila firma BMW Motosport a využívá se v různých závodních šampionátech.

Cílem automobilky pro tuto sezónu je získat zkušenosti na šampionát WRC roce 2012. Automobil se zúčastní pouze 6 kol letošního šampionátu. Ve vozidle se představí Dani Sordo a Kris Meeke. Debut je čeká na závodě v Sardinii.

Text: Redakce
Foto: Mini

Galerie