MINI Crossover Concept: nový styl britské značky je tady

V roce 2010 by měl přijít na trh nový model britské značky MINI, který doplní současnou nabídku. Jeho předzvěstí je právě tento koncept. Kromě toho má být na něm prezentován nový designérský styl značky.

Vydáno: 11.9.2008

Jde o vůz, který je charakterizován jako pětidvéřový čtyřmístný crossover. Kromě nového stylu přední části vozu přichází Crossover Concept z řadou netradičních řešení. Z každé strany je vůz totiž jiný. Z té pravé se tváří jako klasický vůz s pěti dveřmi, ale z té levé postrádá B sloupek. Druhé dveře se totiž celé odsouvají směrem vzad.

Pro cestující jsou připravena čtyři sedadla, která jsou plně stavitelná. V interiéru najdeme mnoho zajímavých prvků. Tím nejvýraznějším je zeměkoule uprostřed palubní desky, která v sobě skrývá navigaci, ovládání audio-soustavy ale také tachometr. Řešení to je velmi efektní, ovšem pro sériovou výrobu těžko představitelné.

Oficiální údaje, které jsou k dispozici zatím hovoří pouze o rozměrech vozu. Rozvor náprav má hodnotu 2606 mm, výška 1598 mm a šířka 1830 mm. O délce zatím MINI mlčí. Pouze uvádí, že překoná čtyři metry. Pokud tomu tak skutečně je, jde o první model této značky, který je takto velký.

Jestliže vás nový koncept z dílny MINI zaujal, můžete se na něj již brzy přijít podívat a hádejte kam. Ano, správně. Opět pařížský autosalon.  

Text: Redakce
Foto: MINI

Galerie