Mini Coupe Concept: dárek k padesátým narozenínám

Značka Mini oslavila 26. srpna padesát let od chvíle, kdy Alec Issigonis odhalil původní vůz, který znamenal historický převrat na trhu s automobily. Věděli jsme, že se BMW, současný majitel, vytasí s něčím novým. Tak tady to je, přátelé: Mini Coupe Concept, který možná brzy bude sériovou verzí.

Vydáno: 27.8.2009

Mini Coupe Concept posouvá design vozu o notný kousek dál. Všimněte si, že přední sklo už není typicky přímé, ale položilo se směrem do kabiny. Střecha se výrazně snížila auto také přišlo o čtyřmístné uspořádání. Nově se ve voze svezou jen dva lidé.

Tento fakt nám umožňuje položit pár otázek. Co s ušetřeným prostorem? Použije ho Mini na zpevnění karosérie, které občas vydává nepříjemné zvuky (jako během našeho testu Mini Cooperu S Cabrio)? Nebo snad rozšíří zavazadlový prostor?

Stavba Mini Coupe Conceptu naznačuje, že BMW půjde dobře vyšlapanou cestou a snad nabídne i otevřenou verzi s plátěnou střechou (pak by se z vozu stal tak zvaný spyder) a možná i ostrou John Cooper Works.

Zatím nemáme žádná technická data, chybí i podrobnější pohled do kabiny. Mini Coupe Concept se ale představí za měsíc na autosalonu ve Frankfurtu. My budeme u toho a budeme se hodně ptát!

Text: Redakce
Foto: Mini

Galerie