Mercedes-Maybach Pullman: vítejte krále!

Ještě před plánovanou premiérou na výstavě v Ženevě zveřejnil Mercedes-Benz své eso segmentu luxusních limuzín, Mercedes-Maybach Pullman. Jde o metr (!) prodlouženou třídu S s šestilitrovým dvanáctiválcem a maximálním luxusem na palubě, která oslňuje nejenom aristokratickými manýry, ale i brutální cenou. Pojďme se na nový Maybach podívat blíž.

Automobilka Maybach, toho času pod křídly trojcípé hvězdy, oznámila své znovuvzkříšení. Pullman je, po poněkud standardnějším Mercedes-Maybachu S-Class, již druhým počinem.

A nejedná se o ledajaký počin. Pullman oproti už tak rozměrné verzi S narostl o dalších 105 centimetrů a chlubí se rozvorem 4418 mm, což je velikost, do které by se vešel leckterý hatchback nižší střední třídy.

Při pohledu na ta čísla musíme konstatovat, že nový Pullman bude i protentokrát obstojnou vlajkovou lodí. Skutečnou lodí.

Dvanáct, to je ten jediný počet k pořádné limuzíně

S potěšením je potřeba říct, že ač je v dnešní době downsizingu stále více cíleno k co možná nejnižším emisím CO2 na ujetý kilometr (vzpomeňme třeba na nový Superb, který přišel už i o šestiválec), Mercedes-Maybach si z nějakého změnšování motoru přílišnou hlavu nedělá. 

Ve svých útrobách skrývá mohutný, dvěma turby dopovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6 litrů. A ačkoliv se jedná o pořádný kus auta, výkon 530 koní a 830 Nm točivého momentu bude rozhodně i takovémuto drobečkovi stačit k více než hodně rychlé jízdě.

 

Nejvyšší luxus na palubě

Samozřejmostí v daném segmentu jsou luxusní kožená křesla se všemi myslitelnými fukcemi (přes masáže až po odvětrávání), elektrické okenní roletky, zábavní infotainment, či špičková 3D audio soustava Burmester. 

Za zmínku stojí i ukazatele jízdních dat, času a venkovní teploty v zadní části vozu. Ty jsou zabudovány ve stropní části a movití pasažéři tak nikdy nepřijedou do cílové destinace pozdě.

Produkce bude zahájena v průběhu letošního roku a první vozy by se měly ke svým majitelům dostat začátkem toho příštího. Pokud byste se chtěli řadit mezi ty, kterým bude nový Pullman říkat „pane“,nezbývá než si připravit 500 000 €.

Později přijde ještě opancéřovaná verze. Tam už vám ale ani taková částka stačit nebude.

Text: Martin Müller
Foto: Maybach

Galerie