Mercedes CLS Shooting Break Concept: další kříženec se představí v Číně

Ve světové premiéře se na Auto China 2010 představí nový koncept značky Mercedes-Benz. Shooting Break, jak je tento vůz označován dostal velmi dynamicky tvarovanou karoserii vycházející ze čtyřdveřového kupé CLS. Nejedná se ovšem o kupé, ale hovoří se o jakémsi kombi. Přesně řečeno to má být kategorie kombinující efektní vzhled a praktické vlastnosti. Takže další kříženec.


Vydáno: 20.4.2010

Ať je to jak chce, na fotkách vidíme předobraz budoucí generace modelu CLS. Atraktivní karoserie dostala vpředu masku, která je inspirována supersportem SLS AMG. Po stranách jsou umístěny světlomety kompletně složeny z LED diod. Obdobně jako tomu je u poslední generace Audi A8 se mohou tato světla všemožně a hlavně automaticky nastavovat dle aktuálních podmínek. Na povedeném zevnějšku nesou svůj nemalý díl také kola. Koncept stojí na dvacetipalcových discích obutých do pneumatik o rozměrech 255/30 ZR 20 vpředu, respektive 285/25 ZR 20 vzadu.

Pod kapotou je umístěn nový vidlicový šestiválec. Ten je vybavený přímým vstřikováním paliva do válců, které obstarají nejnovější piezo-elektrické vstřikovače. Úhel rozevření válců má hodnotu 60°, zdvihový objem je 3,5 l, maximální výkon dosahuje na 306 koní a točivý moment na 370 Nm.

Interiér je zpracován ve velmi luxusním stylu, o tom vás zřejmě velmi snadno přesvědčí fotogalerie. Za zmínku stojí zavazadelník vybavený dřevěnou podlahou. Vůz je koncipován jako čtyřmístný, to aby měli všichni cestující maximální pohodlí.

 

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie