Mercedes-Benz třídy R: ošklivé káčátko prodělá další facelift

Německý Mercedes-Benz zarputile brání svůj nepříliš populární model podivných tvarů, Mercedes řady R. Toto předražené MPV řízlé crossoverem se nelíbí jen nám, ale zřejmě ani zákazníkům – jeho prodeje zdaleka nedosáhly předpokladů a je otázkou, zda na tom mohou něco změnit kosmetické úpravy, přestože mají být poměrně výrazné.


Vydáno: 26.1.2009

Mercedes-Benz R prodělal lehké úpravy už v roce 2007, tentokrát by ale měl přijít se zásadnějším přepracováním. Změnit by se měl jednak interiér, ale především tvary přídě i zádě, které by měly být hranatější. Pravděpodobné je také zvýraznění masky chladiče. Řada R by se tak alepoň částečně mohla přiblížit současnému modelovému směru, který nastolila střední třída C a pokračuje v ní i větší a luxusnější E.

Přestože se tento krok zdá zbytečným, je pro automobilku docela logický. Modernizace by mohla prospět prodejům, které jsou už dnes hrubě neuspokojivé – od začátku prodeje v roce 2005 do konce roku 2008 se prodalo pouhých 7 733 kusů tohoto modelu. I kdyby se Mercedes R po faceliftu nelíbil, nic dramatického by se nestalo. Tímto pokusem tak Mercedes prakticky nic neriskuje.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie