Mercedes-Benz přivezl do Dubaje zlatý supersport SLS AMG

Pokud jde o Dubaj a Rusko, už jsme viděli několik pozlacených supersportů, kteří si pořídili místní miliardáři obdaření trochu podivným vkusem. Nikdy ale nešlo o tovární provedení. To se ale nyní mění. Mercedes-Benz na autosalonu v Duabji ukázal speciální zlatou verzi svého supersportu SLS AMG.


Vydáno: 18.12.2009

Mercedes-Benz SLS AMG ale narozdíl od jiných zlatých aut dostal speciální lakování, které je matné. Díky tomu neoslepnete pokaždé, když do něj budete na přímém slunci nastupovat. Barva se jmenuje „AMG Desert Gold“ a autu poměrně sluší. Jinak je SLS AMG v celkem standardním provedení.

Vystavený supersport je zatim jediný svého druhu, ale zástupci automobilky se už nechali slyšet, že pokud bude o tento kousek zájem, dalo by se uvažovat o výrobě. Barva pak bude objednatelná přes program AMG Performance Studio. Můžete si být jisti, že to ale nebude nejlevnější záležitost.

Kromě Mercedesu-Benz SLS AMG ve zlatém provedení se v Dubaji představilo také v této zemi velice oblíbené SUV řady G ve speciální edici Mercedes-Benz G55 AMG Edition 79. Dostalo šedé lakování a pohání jej přeplňovaný V8 s výkonem 507 koní. Vyrobí se jen 79 exkluzivních kousků.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie