Mercedes-Benz E předčasně odhalen v Detroitu: 56 fotografií

Mercedes-Benz se chystal představit novou generaci třídy E až na autosalonu v Ženevě. Nakonec mu ale došly nervy s neustálými spekulacemi nebo snímky uniklými na internet a rozhodl se E-class odhalit na autosalonu v Detroitu. Plachta byla ale sejmuta na privátní akci, veřejnost si bude muset opravdu počkat až do Švýcarska.


Vydáno: 12.1.2009

To nám ale rozhodně nebrání v tom, abychom vám přinesli obrovskou fotogalerii, kde najdete 56 nejhezčích snímků nového Mercedes-Benzu E. Ty vám dobře poslouží, abyste si prohlédli design vozu ve všech detailech.

My jen připomeneme, že nové Éčko následuje image svých předchůdců ze třídy C a nové GLK. Jde tedy o návrat k hranatosti, která se opět stává moderní. Mercedes-Benz E má na přídi LED svítilny i dvojité mlhovky. Nechybí hvězda, zpětné zrcátko po vzoru C a GLK a ustupující záď.

Uvnitř je cítit ještě silnější pokračování palubní desky ve stylu crossoveru GLK, ale vliv tu měla i třída S. Na středovém panelu najdeme kruhový joystick pro systém COMAND.

Nabídka motorů je široká. Benzínové jednotky mají objem od E200 CGI do E500 CGI (184 až 388 koní), naftové motory jsou k dispozici E200 CDI (136 koní) po E350 CDi (231 koní). Samozřejmě se počítá i s variantou AMG. Detailnější tabulku dostupných motorů najdete zde.

Text: Redakce
Foto: Jméno automobilky

Galerie