Mercedes-Benz E Coupe: oficiální fotografie a informce

Ještě, než se konečně na ženevském autosalonu představí Mercedes-Benz E Coupe, přinášíme vám bohatou fotogalerii snímků tohoto luxusního stroje. Mercedes-Benz navazuje na model CLK. Společně s založením na designu nového Éčka, půjde opravdu o velmi atraktivní kousek.

Vydáno: 18.2.2009

Mercedes-Benz E Coupe samozřejmě koresponduje se stylem nového Mercedesu-Benz E, který se představil v plné kráse před nedávnem. Oba vozy budou určitě hvězdou autosalonu v Ženevě. Ostatně, Mercedes-Benz E Coupe od sedanu nerozeznáte, pokud se díváte čelně.

Z boku už ale zaujmou jasné křivky navazující na předchozí generaci, která ještě nesla těžko zařaditelný název CLK. Uvnitř je to o ostrých hranách, které odstartovalo GLK a nové Éčko jeho myšlenku hlouběji rozvíjí.

Mercedes-Benz E Coupe bude k dispozici s celou řadou motorů. Pod kapotou bude kromě ekologické verze E 250 CDI BlueEFFICIENCY k vidění paleta vybraných pohonných jednotek až po královskou E500 s výkonem 388 koní.

Mercedes-Benz slibuje, že E Coupe bude vůz s nejlepším aerodynamickým koeficientem na trhu. Dobrá má být také ochrana chodců, adaptivní nastavitelný podvozek, světlomety a podobně. Do Ženevy se máme určitě na co těšit.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie