Mercedes-Benz CLS nové generace oficiálně

Německá automobilka Mercedes-Benz si schovávala debut nové generace svého revolučního CLS až na říjnový autosalon v Paříži. V minulém týdnu ovšem na internet unikly snímky nové podoby legendárního sedanu-coupé a Mercedes se rozhodnul dál proces odhalení nezdržovat. Podívejte se, jak bude Mercedes-Benz CLS 2012 vypadat.

Vydáno: 23.8.2010

Mercedes-Benz CLS v roce 2004 odstartoval zájem o stylové čtyřdveřové sedany-coupé. V průběhu let se přidali Volskwagen se svým passatem cc, Hyundai představil novou sonatu a dokonce BMW oznámilo, že jeho grand coupe concept se dočká výroby.

Přesto zůstává CLS stylem a luxusem jedničkou a nová generace posouvá tuto hranici ještě dál.

Mercedes se rozhodnul u nového CLS pro plně LED diodové řešení světel – LEDky používají nejen přední a zadní světlomety, ale také obrysová a denní světla i blinkry. Na cestu bude svítit přesně 71 diod.

Tvarem se CLS samozřejmě moc nemění, ovšem oproti současné generaci, která je mimochodem ještě stále velmi aktuálním autem, se vizáž stala více agresivní, za což můžou velmi ostře řezané kontury. S vystouplými blatníky vypadá budoucí CLS jako ostrá verze Mercedesu třídy S.

Podobně laděný je i interiér, ve kterém se snoubí dynamika, luxus i elegance. Výsledkem je nejen sportovně-luxusní vzhled, ale především komfort a pohodlí.

O pohonných jednotkách nového přírůstku zatím Mercedes mlčí, ale spekuluje se minimálně o dvou benzinových motorech V6 a V8 s obsahem 3,5 a 4,6 litru a výkonem minimálně 430 koní.

Zda-li je nový Mercedes CLS autem pro vás, si můžete udělat obrázek sami v naší galerii.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie