Mercedes-Benz CL po faceliftu: změny hlavně pod kapotou

Velké kupé Mercedes-Benz CL prošlo omlazením, a i když bychom si ho na první pohled asi ani nevšimli, několik zásadních věcí se odehrálo pod kapotou. Kromě dlouhé řady bezpečnostních pomocníků přibyl do nabídky jeden nový motor: dvakrát přeplňovaný osmiválec 4,7 litru s označením CL550. A komu by to nestačilo, dostane dvanáctiválec.


Vydáno: 8.7.2010

Ale vezměme to popořadě. Nějaké revoluční změny designu se ani čekat nedaly, se zákazníky se musí jednat opatrně, a když design luxusního kupé funguje, není co řešit. Designéři tak jen nenápadně vyměnili přední nárazník a masku chladiče, přidali více chromových doplňků, a upravili čelní i koncové světlomety (a přidali oblíbené LED diody pro denní svícení). V kabině jsou kvalitnější materiály, jiné barvy interiéru a nový multifunkční volant v kombinaci dřevo / kůže.

Samozřejmostí u luxusního Mercedesu jsou nejnovější bezpečnostní systémy. Ve faceliftovaném CL najdete novinky jako Mercedes Pre-Safe, systém pro hlídání opuštění jízdního pruhu, upravený systém sledování mrtvého úhlu, noční vidění, aktivní tempomat, vylepšený systém ESP a řadu dalších drobností.

To nejzajímavější: osmiválec a dvanáctiválec

Nově si můžete luxusní kupé koupit s dvakrát přeplňovaným osmiválcem s přímým vstřikováním o objemu 4,7 litru, který dostal nové označení CL550 (Mercedes s ním nahrazuje atmosférický motor 5,5 l v modelu CL500 s výkonem 388 koní a krouťákem 530 Nm, který jsme si dovolili otestovat zde). Nový motor dosahuje příjemného výkonu 429 koní, jeho nejvyšší točivý moment je pak monstrózních 700 Nm. S pohonem všech kol 4MATIC zdolá stovku za 4,9 sekundy, maximálka je omezena na 250 km/h a jako bonus má údajně o 12% nižší spotřebu.

A jestli vám ani tohle nestačí, můžete si koupit klasický, obrovský dvanáctiválec. Ten má objem 5,5 litru a navíc dostal dvě turba, která z něj dostanou výkon 510 koní a točivý moment 830 Nm. Není divu, že z nuly na stovku vystřelí za 4,5 sekundy. A kdyby vám nestačilo ani tohle, počkejte si na ultimativní verze CL63 AMG a CL65 AMG, které dorazí o něco později.

Mercedes-Benz CL po faceliftu se k nám dostane během podzimu.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie