Mercedes-Benz C63 AMG 507: stádo koní v názvu

Autosalon v Ženevě už v březnu přivítá novinku z dílny AMG: upravený Mercedes-Benz C63 AMG v edici 507. Číslovka symbolizuje počet koní, které konstruktéři vykřesali z atmosférického šestilitru V8. Kromě motorových úprav došlo i na designové úpravy, naštěstí poměrně decentní a efektní. Speciální edici 507 dostane nejen kupé, ale i sedan a kombík.

Vydáno: 7.2.2012

Model z edice 507 zůstane věrný tradici masivních atmosférických motorů, pod kapotou mu bude tlouct 6,3 litru veliký osmiválec V8. Ten navíc dostane nové komponenty, třeba lehčí kované písty, klikovky i ojnice, které jsou montovány do vrcholového sportovního modelu SLS.

Nové AMG bude disponovat silou 507 kobyl, bez ohledu na to zda půjde o kupé, sedan nebo kombi. Vzrostl i točivý moment z původních 600 Nm na 610 Nm. Díky tomu Mercedes vystartuje na stovku o 3 desetiny sekundy rychleji (4,2 s oproti původním 4,5 sekundy). Maximální rychlost je elektronicky omezena na 280 km/h. 

Mercedes-Benz C63 AMG bude v edici 507 ve všech případech vybaven kompozitními brzdami a 19-palcovými koly z lehkých slitin. Navíc bude vylepšen o samosvorný diferenciál na zadní nápravě, za který si ale zákazník musí připlatit (stejně jako za sportovnější tlumiče).

Oproti „obyčejné“ C63 AMG bude limitovaná edice výraznější o kapotu motoru z kupé verze C63 AMG Black Series. Lesklý černý spoiler je vyhrazen pro sedan i kupé. Stejný vzhled dostanou i kryty vnějších zpětných zrcátek a mřížka chladiče. Vzhled světel edice 507 bude o odstín tmavší.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz/AMG

Galerie