Melkus RS 2000: legenda se vrací

V listopadu tohoto roku se začne prodávat kompaktní sportovní roadster Melkus RS 2000. Vůz, který vychází e svého historického předchůdce ze sedmdesátých let vyjede jen jako malosériový model pro zájemce o něco speciálního. Jeho hlavní předností bude velmi nízká hmotnost, která zaručí vynikající sportovní svezení.

Vydáno: 27.3.2009

Mnoho technických podrobností zatím neznáme, ale z toho co víme usuzujeme, že Melkus RS 2000 bude zárukou atraktivního svezení. Díky použití uhlíkových vláken a hliníku bude vážit jen 454 kilogramů a dostane malý, lehký motor, který při této hmotnosti bude stačit ke zrychlení z nuly na stovku za méně než 4 sekundy (!).

Nový Melkus RS 2000 se inspiruje u svého letitého předchůdce z roku 1979, Melkusu RS 1000. Ten byl poháněn dvoutaktním tříválcovým motorem Wartburg a používal nahoru výklopné dveře gullwing, které si od něj vypůjčil i nový RS 2000.

U nového Melkusu očekáváme poněkud pokročilejší techniku, než dostal jeho předchůdce. Výrobci Lutz Fügener a Jens Timmich se snažili o maximální možné vylepšení aerodynamiky a kromě zakrytování podvozku vybavili vůz funkčími spoilery vpředu i vzadu.

Produkce tohoto unikátu začne koncem roku, podrobnější informace o použité technice očekáváme v létě.

Text: Redakce
Foto: Melkus

Galerie