Mazda6 třetí generace byla představena

Mazda představila novou generaci svojí vlajkové lodi. Sedan střední třídy dostane elegantní kabát a sportovní kokpit, nabídne mnoho místa vzadu a úsporné motory. Bude také o více než 100 kilogramů lehčí, než současná generace – což je v současnosti spíše výjimkou, za kterou japonskou značku chválíme.

 

Vydáno: 29.8.2012

Rozměrnější a s nejnovější technikou 

Mazda6 oproti současné generaci narostla, rozvor má slušných 2830 milimetrů a délka karoserie je 4865 mm. Přední náprava se posunula o deset centimetrů dopředu, což zlepšilo rozložení hmotnosti a zkrátilo přední převis. Automobilka se chlubí lehkou konstrukcí. Sedan má v základní verzi vážit pouze 1340 kilogramů, tedy o 100 kilogramů méně, než současná generace. Objem kufru má být 483 litrů.

Mazda6 nabízí, podobně jako většina konkurence, systém sledování mrtvého úhlu a ochrany před kolizí: radar systému Smart City Brake Support monitoruje prostor před autem a do 30 km/h dokáže zasáhnout do řízení prudkým brzděním, pokud řidič nezareaguje na hrozící kolizi. Vůz dostane i hlídání opuštění jízdního pruhu.

Benzinové motory s šestilitrovou spotřebou

Mazda zatím prozradila, že Šestka dostane benzinové motory o objemu 2,0 a 2,5 litru SkyActiv. Dvoulitr nabídne výkon 110 kW (150 koní) při 6000 otáčkách a točivým moment 210 Nm při 4000 otáčkách, jeho spotřeba má být 6 l/100 km a se systémem i-stop a automatickou převodovkou ještě o desetinku méně. 

Větší motor 2.5 SkyActiv má výkon 141 kW (192 koní) při 5700 otáčkách, točivý moment 265 Nm předvede při 3250 otáčkách. S tímto motorem je možné objednat i nový způsob rekuperace energie při brzdění i-ELOOP, který dobíjí kondenzátor a nahromaděnou elektrickou energii uvolňuje na pohon elektrických přístrojů. V praxi to snižuje zátěž alternátoru a pohonu čerpadel, takže agregát spotřebuje méně benzínu. Konkrétně pro tento motor 6,4 l/100 km.

O naftových motorech pro zatím Mazda mlčí, na tuto informaci si budeme ještě muset počkat na oficiální evropské představení.

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie