Mazda Superlight Concept: nejlehčí MX-5 všech dob

Ještě před oficiálním představením na autosalonu ve Frankfurtu se objevily nové snímky a informace o konceptu Mazda Superlight, který byl ještě dříve znám pod jménem Mazda MX-5 Speedster. Změna jména nic ale nemění na tom, že jde o nejlehčí a nejrychlejší MX-5 všech dob.

Vydáno: 12.9.2009

Mazda Superlight Concept byl postaven ke dvacátému výročí uvedení modelu MX-5 Miata na trh. Toto lehké otevřené auto poté prošlo mnoha generacemi a stalo se hitem. V německém městě Oberursel se teď chystá extrémní verze MX-5.

Koncept v rámci odtučňovací kůry přišel nejen o čelní sklo, ale i o podstatnou část interiéru. Řidič nemá k dispozici ani rádio, klimatizaci nebo výplň dveří. Místo toho se dočká jen hnědé kůže na několika místech a sportovních sedadlech. Rádio a klimatizaci nahradila karbonová deska s tlačítkem start.

Pod kapotou je standardní benzínová šestnáctistovka s výkonem 126 koní se postará o zrychlení z nuly na stovku za 8,9 sekundy. To se nezdá jako velké číslo, ale koncept Superlight je zaměřen hlavně na zážitky z řízení lehkého vozu, přičemž protivítr se postará o to, aby řidič vnímal rychlost na vlastní kůži.

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie