Mazda Kazamai: budoucnost se představila

Včera jsme vás informovali o tom, že by se na Moskevském autosalonu měl představit koncept s názvem Kazamai. Koncept, který bude určen pro ruský trh a který naznačuje, kam se bude Mazda designově ubírat. A tak se také stalo. Vůz Kazamai se včera skutečně ukázal.

Vydáno: 27.8.2008

Při tvorbě vlastního vzhledu vozu se designéři údajně inspirovali v přírodě. Výsledek je přinejmenším zajímavý a jsem zvědav, kolik si nakonec z tohoto konceptu vezme sériový vůz. Tento designový styl pojmenovali u Mazdy jako Nagare a měl by vycházet vstříc požadavkům ruského trhu.

Rozměry vozu se blíží současné Mazdě 3. Délka činí 4520 mm, šířka 1930 mm a na výšku má kompaktní crossover 1500 mm. Blatníky jsou beznadějně vyplněny koly o velikosti 22“.

Pod prohnutou kapotu se dostal nový agregát 2,0 DISI, který se stále ještě vyvíjí. Motor je vybaven přímím vstřikem paliva, řízeným spalováním, variabilním časováním ventilů a v neposlední řadě také novou řadou katalyzátoru. To vše by dohromady mělo přinést snížení spotřeby. A to celkem výrazné. U Mazdy se hovoří až o 30% nižších hodnotách oproti stávající produkci.  

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie