Maybach představí luxusní kabrio Landaulet

MaybachPrémiová značka Maybach, patřící německému Mercedesu, nabídne na nadcházejícím autosalonu v Dubaji model Landaulet. Ten se vyznačuje otevřenou střechou, takže si jeho bohatí majitelé budou moci dopřát vítr ve vlasech i v limuzíně. Že je to ale bude stát hodně peněz, o tom není pochyb.


Vydáno: 6.11.2007 

Podle tiskových materiálů automobilky Maybach by měla otevřená luxusní limuzína stát okolo 1,1 milionu eur. to je hodně i na bohaté arabské šejky, pro které je určen. Ale i tak s objednávkami spěchají. K dispozici by mělo být totiž pouze dvacet kusů tohoto jedinečného vozu.

Maybach

Kabrio Landaulet tedy bude patřit k nejdržaším autům na světě. Za své peníze dostane šejk ale kromě příjemného pocitu volného nebe nad hlavou i pořádnou porci energie. Ano, zní to jako reklama na čokoládovou tyčinku, ale posuďte sami:

Landaulet je obsazen motorem z modelu Maybach 62S. Šestilitrový dvanáctiválec poskytne 612 koní a maximální kroutící moment rovných 1000 newtonmetrů. Při nepřízni počasí jde zatáhnout plátěnou střechu během pouhých šestnácti vteřin. Vzhledem k trhu, na který se dvoubarevný Maybach soustředí, to ale nebude příliš často používaná funkce.

Text: Redakce
Foto: Maybach

Galerie