Maxximus G-Force: nejrychlejší auto na světě

Jak postavit nejrychlejší automobil na světě? Je to jednoduché. Vezměte šíleně rychlý vůz, nadopujte ho ještě větším výkonem a pak ho prodávejte za miliony. Na podobný recept přišel párek nadšenců, kteří překopali famózní Ultimu GTR. Výsledek nese jméno Maxximus G-Force.

Vydáno: 17.2.2009

Závodní jezdec Marlon Kirby s pomocí financí Davida McMahana vyrobili neuvěřitelně šílenou věc. Pod kapotou Ultimy GTR tluče srdce v podobě hliníkového motorového bloku V8 o objemu 7,0 litru, navíc dopovanému dvěma turbodmychadly. Celkový výkon tohoto soukolí je ohromujících 1600 koní.

Taková mašina by s přehledem rozhýbala kamion, ale určitě dobře víte, že Ultima GTR je zatraceně lehké auto. Kombinace mamutí síly a nízké váhy tak přinesla těžko představitelné zrychlení z nuly na stovku za 2,1 sekundy, z 0 na 160 km/h za 4,5 sekundy a sprint 0-160-0 km/h za 8,8 sekundy.

Šílené, zdá se. Jenže ještě bláznivější je fakt, že při maximálním výkonu spolyká Maxximus G-Force obsah své nádrže za 8 minut. Na druhou stranu, kdo se bude dívat na účet z čerpací stanice, když ho nejrychlejší auto na světě přijde v přepočtu na 67,8 milionu korun.

Text: Redakce
Foto: Wired

Galerie