Maserati Levante: luxusní SUV už na konci roku 2015

O tom, že Maserati připravuje SUV, se mluví už několik let. Teprve teď ale od Italů přicházejí první konkrétnější informace. Novinka se bude jmenovat Levante, na trh se dostane asi už koncem letošního roku a pod kapotou se objeví i turbodiesel V6. Oproti sporťákům s trojzubcem má jasnou ambici: prodávat se mnohonásobně víc.

Maserati Levante půjde proti klasikům žánru, kterými již dnes jsou Porsche Cayenne či BMW X6. Připomeňme, že v tomto segmentu hrozí novým modelem i Bentley nebo Lamborghini.

Technicky bude Levante vycházet ze sedanu Ghibli, s řadou úprav. Pohon SUV má vycházet ze systému Q4 (stejně jako Ghibli a Quattroporte), ale bude mít vyšší světlou výšku a pravděpodobně pohon všech kol.

Pohon zajistí zážehový šestiválec o objemu 3.0 litru, přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, s výkonem 301 kW. Druhým motorem bude osmiválec 3.8 l a výkonem 390 kW. No a pro Evropu je nutností třílitrový turbodiesel V6 s výkonem 199 kW. U všech verzí bude v základu osmistupňový automat.

Podle britského Autocaru má být SUV od Maserati nejprodávanějším modelem značky. Bude se prodávat globálně: kromě Evropy a USA i v Číně. 

Zárovneň by Maserati Levante mělo výranzě změnit okrajovou pozici značky, ročně chce Maserati prodávat desítky tisíc aut a jen v Británii do roku 2018 chce udat 3000 kusů. Pro srovnání, v roce 2013 tam prodali jen 319 aut.

Text: Redakce
Foto: Maserati

Galerie