Marussia B2: nový supersport pro ruské patrioty

Také Rusko se hlásí o své místo na trhu supersportovních aut. Není se čemu divit, v Moskvě musí jezdit mnoho boháčů v ubohých Ferrari nebo Lamborghini. Přitom by si chtěli pořídit něco domácího. Pro ně je tu manufaktura Marussia, která už přijímá objednávky na svůj první model. Ve Frankfurtu ukáže také druhý.


Vydáno: 14.9.2009

Marussia se už jednou na našich stránkách objevila. Tenkrát odhalila svůj první model jednoduše nazvaný B1. Jde o hybridní sporťák, který má pod kapotou 240koňový šestiválec o objemu 3,5 litru, s největší pravděpodobností od Renaultu nebo Nissanu. Ten je doplněn elektromotorem. Auto má dát stovku za 5 sekund. Zakladatel Nikolay Fomenko už přijímá objednávky na sporťák, který přijde na 100 tisíc eur.

Na svém stánku ve Frankfurtu představí ruská automobilka také další model, opět s jednoduchým názvem B2. Zatím nejsou známé žádné technické specifikace a my máme k dispozici jen první dvě fotografie. Jediné, co vím je, že by měla být Marussia B2 „postavena ve stylu stíhačky“. Že by se někdo inspiroval u Vectoru W8 Twin Turbo?

Text: Redakce
Foto: Marussia

Galerie