MapFactor Navigator FREE: navigace zdarma!

Společnost MapFactor nabízí zákazníkům poměrně atraktivní nabídku softwarové navigace – poskytuje ji totiž zdarma. MapFactor Navigator FREE využívá mapové podklady OpenStreetMaps, šířené pod licencí Creative Commons, a je dostupná pro mobilní zařízení se systémem Windows Mobile, ale i pro notebooky a netbooky. Freewarovou navigaci od českého producenta můžete vyzkoušet hned, v článku najdete odkaz, kde je ke stažení.

Vydáno: 4.9.2010

Navigační software Navigator FREE se skládá ze dvou produktů: profesionální navigace Navigator 10 a mapových podkladů OpenStreetMaps.

Navigace zdarma je poskytována pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0. Mapová data se neustále vyvíjejí, nové státy budou pravidelně přibývat. Výhodou uživatelsky generovaných mapových dat (princip známe wikipedie) je pokrytí. OpenStreetMaps pokrývá také státy, jež jiní komerční dodavatelé mapových podkladů nemají ve své nabídce.

MapFactor slibuje jednoduchou, intuitivní a rychlou instalaci. Aktuální verze obsahuje mapy 27 států Jižní Ameriky, Asie, Austrálie, ale i Evropy. Samozřejmostí jsou mapy České republiky a Slovenska,  vedle tak exotických zemí jako Ekvádor, Peru, Austrálie nebo Irák.

Navigace zdarma ke stažení je zde: http://navigatorfree.mapfactor.com. Nainstalovat ji můžete nejen do svých smartphonů, ale i notebooků či netbooků. MapFactor Navigátor FREE je určen pro zařízení s operačním systémem Windows nebo Windows Mobile.

Kromě navigace zdarma nabízí mapFactor i profesionální navigace Navigátor 10 Truck pro řidiče z povolání. Ty jsou založené na mapových podkladech firmy TeleAtlas, které využívají přední výrobci navigací.

Text: Redakce
Foto: MapFactor

Galerie