Luxgen7 SUV: moderní novinka z Tchajwanu

První tchajwanská automobilka Luxgen přichází s novým modelem Luxgen7 SUV. Soudě podle prvních fotek se zvenčí ispiruje v evropském designu, uvnitř naopak připomíná spíše Jižní Koreu. Luxgen ale míří vysoko, bohatá příplatková výbava zarhnuje mnoho moderních, ale i neobvyklých prvků. Přitom základní cena jen lehce překračuje půl milionu korun.

Vydáno: 15.6.2010

Už dříve Tchajwanci představili svůj velkoprostorový vůz Luxgen7 MPV, nyní přicházejí s terénním Luxgen7 SUV. Vnějšími rozměry nového vozu mají být prakticky stejné, jako má současný Mercedes-Benz M, Luxgen chce ale nabídnout největší interiér ve své třídě. Slibovaný profil ve stylu kupé na fotkách ale nenacházíme.

V seznamu příplatkové výbavy se usídlily i nejmodernější položky jako noční vidění, hlídání mrtvého úhlu nebo varování před nechtěným opuštěním jídzního pruhu. Kromě toho z Tchajwanu přichází i naprostá novinka, originální systém proti krádeži. Ten v případě poplachu posune sedadlo řidiče i opěradlo těsně k volantu, čímž zloději znemožní ovládání auta.

Ceny se pohybují v rozmezí 25.800 až 35.400 amerických dolarů, tedy zhruba 540-740 tisíc korun českých.

Text: Redakce
Foto: Luxgen

Galerie