Lotus Elise dostal facelift po vzoru Evory

Poprvé za dobu existence Lotusu Elise musíme napsat, že budou z lehkého faceliftu těžit i jízdní vlastnosti tohoto lehkého sporťáku. Jestli jste na obrázcích zahlédli tvary podobné čtyřmístnému Lotusu Evora, pak vás zrak nešálí. Po faceliftu ale najdeme také novou pohonnou jednotkou pod kapotou britské legendy.

Vydáno: 18.2.2010 

Díky nižší přídi, většímu nasávacímu otvoru nebo upraveným světlům, která nově získala denní svícení, se snížil odpor vzduchu o celá 4 procenta. Své na tom nese nový kryt motoru a ještě několik přepracovaných částí povedeného vozu.

Sporťák budou pohánět celkem tři motory. Známe už atmosférickou osmnáctistovku s výkonem 192 koní. Můžete si ale opatřit i její přeplňovanou verzi s výkonem 217 koní. Novinkou je možnost pořídit si motor od Toyoty. Čtyřválec o objemu 1,6 litru bude produkovat výkon 134 koní a bude zodpovídat za stovku překonanou za 6 sekund.

Standardem je v Lotusu Elise 6stupňová manuální převodovka. Facelift přinesl ale dva nové druhy litých kol a tempomat. Facelift se představí na autosalonu v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Lotus

Galerie