Lexus plánuje pro Evropu hatchback. Vyjede v roce 2010

Japonská prémiová automobilka Lexus se chystá na letošním autosalonu ve Frankfurtu představit prototyp malého hatchbacku, který by měl po svém příchodu na trh znamenat konkurenci pro BMW řady 1 nebo Audi A3. Nová modelová řada by se měla v Evropě začít prodávat už v roce 2010.


Vydáno: 27.7.2009

Zatím není jasné, jaké označení nový model dostane. Podle neověřených informací by se ale měl jmenovat buď Lexus BS, nebo Lexus CS. Pro Evropský trh by to měla být i částečná náhrada za hybridní Lexus HS250h, který se na našem trhu vůbec neobjeví. Evropští řidiči se tak musí spokojit s jeho  ekologickou sestřičkou Toyota Prius ve třetí generaci.

Nový hatchback od Lexusu by ale měl také nabízet ekologický pohon. Podle všeho se pod jeho kapotou objeví hybridní (benzín + elektromotor) čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 185 koní a náhonem na přední kola.

Ačkoliv se ve Frankfurtu představí pouze prototyp Lexusu BS (nebo CS), podle zdrojů z automobilky to vypadá, že bude na 90 procent podobný s finální produkční verzí, které se objeví v showroomech už příští rok.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie