Lexus LS 600h: frankfurtský facelift pro japonského krále

Jak jste mohli vidět v naší fotogalerii, japonská automobilka ve Frankfurtu představila facelifotvanou verzi největšího modelu LS 600h. Spolu s ním se změnila tvář také o trochu menší limuzíny GS. Eleso dostalo novou čelní masku, výbavu i ukazatele. Síla a ekologický provoz zůstávají.


Vydáno: 18.9.2009

Asi nejpatrnější změnou na Lexusu LS 600h je jeho čelní maska, spolu sní se lehce upravily i některé další linie limuzíny. Jinak vše ale zůstává při starém a pokud si chcete přečíst o Lexusu LS 600h podorbněji, podívejte se do naší starší recenze. Totéž můžete učinit i v případě modelu GS a to hned dvakrát.

Faceliftovaný Lexus LS 600h má větší, 380mm ventilované brzdy od společnosti Brembo. Hybridní soustrojí dostalo kompatknější baterie, takže je teď v zavazadelníku více místa pro vaší aktovku. Výkon 5,0litrového V8 spojeného s elektromotorem je ale stále vysoký: celkem 439 koní, které dokáží mohutnou loď rozpohybovat z nuly na stovku za 6,3 sekundy.

Uvnitř najdete nová sedadla a novou možnost barevné volby. Odešly také sdružené přístroje v kapličce pod volantem. Na jejich místě je teď zřejmě po vozru Mercededesu-Benz třídy S jeden ukazatel, který v sobě má LCD monitor umožňující příplatkové noční vidění a další zajímavé možnosti.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie