Lexus IS po faceliftu odhalily uniklé materiály

Japonský prémiový sedan Lexus IS, jehož test vám už zanedlouho přineseme, je na trhu od roku 2005. Po třech letech proto není divu, že automobilka zapracovala na jeho omlazení. Nyní už víme, jaké změny facelift udělal. Na veřejnost totiž unikly fotografie katalogu Lexusu pro USA na rok 2009.

Vydáno: 19.8.2008

Z katalogu, který Lexusu předčasně unikl, vyplývá, že faceliftovaný Lexus IS by měl na trh přijít v říjnu tohoto roku.

Změnou projdou klasické prvky, které mění většina faceliftů: Lexus IS dostane novou masku chladiče a směrová světla budou integrována do zpětných zrcátek. Navíc budou mírně upraveny nárazníky a světlomety. K tomu přibudou nová 17″ a 18″ kola a nová nabídka barev. Údajně by mělo dojít i k úpravě podvozku a řízení, což by mělo pomoci Lexusu IS ke sportovnějšímu charakteru.

Nově se systém Vehicle Dynamics Integrated Management (VDIM) stane dostupným pro model IS 250. V interiéru dojde jen k drobným změnám na přístrojovém panelu a volantu.

Lexus současně pracuje na kupé a kabriu odvozených právě od modelu IS. Jejich označení by mělo být IS250C, IS300C a IS350C. Počítá se s tím, že na trh v USA se dostanou v průběhu roku 2009.

Text: Redakce
Foto: internet / Lexus

Galerie