Lexus HS 250h: první malý hybrid v luxusním provedení

Prémiová značka patřící Toyotě má nový model. Jde o pravověrný hybrid, využívající kombinaci elektromotoru a benzínového agregátu. Do terminologie značky Lexus vnese po delší době nové označení. Dámy a pánové, na autosalonu v Detroitu byl odhalen Lexus HS 250h.

Vydáno: 12.1.2009

Je to přesně dvacet let, co byl poprvé představen Lexus LS 400 na autosalon u v Detroitu. Na tom samém místě dnes zástupci značky ukázali široké veřejnosti nový malý hybrid Lexus HS 250h.

Lexus HS 250h je o kousek delší než řada LS a o kousek širší než ES. Ačkoliv sdílí řadu technologií s Toyotou Prius třetí generace, nejde o hatchback, ale luxusní sedan se vším všudy.

Opravdu, už na první pohled je jasné, že jde o prémiový vůz. Stejně tak v interiéru, kde nechybí hliník, kůže a dřevo, jak je u lexusu dobrým zvykem. Řidič bude mít k dispozici head-up displej nebo systém varující před opuštěním jízdního pruhu. Za příplatek jsou například LED svítilny.

Pod kapotou se nachází hybridní motor, čtyřválec o objemu 2,4 litru, který spolu s elektromotorem produkuje slušnou dávku 187 koní. Lexus HS 250h se bude prodávat od letošního léta. Ačkoliv cena zatím nebyla stanovena, zástupci automobilky očekávají prodej 30 až 35 tisíc kusů ročně.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie