Lexus GS 450h: lehký facelift pro velký hybrid

Stejně jako královská limuzína LS, také menší sedan Lexus GS dostal facelift. Ten se nejvíce týká jeho hybridní verze GS 450h. Kromě lehkých změn na kapotě jsme se dočkali také úprav v luxusním interiéru a ve výbavě. Nyní je ještě více kladen důraz na propagaci hybridní technologie.

Vydáno: 21.9.2009 

Venkovní změny nejsou příliš znatelné. Změnila se hlavně čelní maska Lexusu GS 450h. K dispozici jsou pro zákazníky nové barevné varianty a také 18″ litá kola. Uvnitř je nová kůže, upravená harddisková navigace a zlepšila se i bezpečnost díky aktivním opěrkám a systému Pre-Crash. Ke startu slouží ještě větší tlačítko s pulzujícím nápisem.

Velice se zlepšil zábavní systém. Ten má k dispozici 40 GB místa pro hudbu a filmy. Stejně jako v inovovaném Lexusu LS 600h si i zde můžete vybrat ze základních 10 reproduktorů nebo příplatkových 14 Mark Levinson Surround Sound System.

Lexus GS 450h pohání 3,5litrový V6 s výkonem 340 koní, který je kombinovaný s elektromotorem a tím snižuje spotřebu a přitom zvyšuje jízdní výkony. Limuzína zvládne stovku za 5,2 sekundy.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie