Lexus GS 450h F Sport: zatím jen design

Na autosalonu v Los Angeles byl mimo jiné představen nový Lexus GS. Nejedná se o zcela nový model, ale o sportovní úpravu stávající evoluce. Jde o hybridní verzi GS 450h s balíčkem F Sport. Co všechno si pro vás v Lexusu připravili? Čtěte dále!


Vydáno: 22.11.2011

Nutno dodat, že rozhodně nejde o dříve avizovaný superrychlý GS F, který měl konkurovat BMW M5.

Balíček pojmenovaný F sport je spíše designovou záležitostí. Obsahuje např. přepracovaný přední nárazník s většími postranními otvory náporového chlazení, pozměněnou masku a na zádi přibyl difuzor. Pod zadní okno se nastěhoval elegatní, přesto funkční spojler.

Dalši součástí sportovní výbavy jsou devatenáctipalcová kola a pneumatiky rozměru 235/40 R19 vpředu a 265/35 R19 vzadu. Brzdový systém dostal větší vrtané kotouče a v kombinaci s  novými nastavitelnými tlumiči výrazně přispívá k lěpším jízdním vlastnostem. Hybridní systém pohonu kombinující benzínový šestiválec a elektromotor (218 kW/297 k) zůstal bez jediné změny.

 

Za zmínku dále stojí překrásný interier. Čalounění ladí s dveřními panely v granátové barvě a hliníkovými dekory. Elektricky nastavitelným předním sedadlům (v šestnácti směrech) F SPORT sekundují hliníkové pedály a exkluzivní prahové lišty. Ikdyž si netroufáme odhadnout přistup českého zastoupení spolěčnosti Lexus, ale v redakci tajně doufáme v možnost tento vůz otestovat.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie