Levné Porsche 718 bude. Jako čtyřválcový Cayman

Ačkoli se mluví o tom, že Porsche zrušilo svůj projekt menšího a levnějšího sportovního auta, nakonec to vypadá, že takový model vlastně vznikne. I když ne jako nová řada. Očekávané Porsche 718 nahradí Porsche Cayman, které dostane čtyřválec 1.6 l a bude stát milion korun.

 

Na první pohled Porsche žádný levný model vlastně nepotřebuje. V minulosti přitom levné čtyřválce ve Stuttgartu vyráběli. Ale nový malý model, který by se v nabídce automobilky zařadil pod dosud nejmenší tandem Cayman/Boxster, nakonec pravděpodobně nepřijde.

Zato se ale dočkáme „lite“ verze Caymanu. Půjde o základní, minimálně vybavený Porsche Cayman s novým čtyřválcovým přeplňovaným motorem o objemu 1,6 litru, výkonem kolem 200 koní a cenovkou kolem milionu. Zůstane jen pohon zadních kol, žádnou náročnou příplatkovou výbavu nečekejme.

Porsche zkrátka potřebuje downsizing, aby si udrželo nižní emise. Proto je možné, že silnější, přeplňované čtyřválce (s objemem 2,0 a 2,5 litru) dostanou i „dražší“ verze Caymanu a Boxsteru. Nová generace Boxsteru a Caymanu by měla přijít do světa v roce 2016.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie