Lee Noble chystá nový supersport. Dostane až 638 koní

Lee Noble si založil další automobilku. Po značce nesoucí jeho jméno se na světě objevila značka nová. Tentokrát se společnost jmenuje Fenix Automotive. Už koncem tohoto roku by měl vstoupit na trh nový supersportovní vůz nesoucí toto jméno. Jak se bude daný model jmenovat, to zatím nevíme. Zájemci se ale už teď musí připravit na sumu 75 000 liber.


Vydáno: 7.1.2010

V souvislosti s chystanou novinkou byly zveřejněny první fotografie. Bezejmenný automobil vypadá velmi dravě, ostatně co jiného byste čekali. Podstatné je, že bude mít pod kapotou motor GM LS3 V8 o výkonu 480 koní, nebo se do motorového prostoru nastěhuje osmiválec z Corvetty ZR1. Ten dá řidiči k dispozici rovnou 638 koní. Supersport značky Fénix by tak mohl zdolat 160 km/h v čase pod sedm sekund.

Počítá se s tím, že budou k výrobě hojně používány kompozitní materiály. Hmotnost by tak neměla přesáhnout 1200 kilogramů. Pan Noble navíc slibuje maximální rychlost přes 300 km/h. Jak už jsme na začátku uvedli, cena automobilu by měla začínat na 75 000 librách, což je při aktuálním kurzu této měny něco málo přes dva miliony korun.

 

Text: Redakce
Foto: Fenix Automotive

Galerie