Land Rover dostane od vlády 27 milionů liber na LRX

Takhle se mají zachraňovat automobilky v době krize! Britská vláda nabídla domácímu Land Roveru, že mu přispěje 27 milionů liber na stavbu nové modelové řady vyrobené na základě konceptu LRX. To je v přepočtu 777,6 milionu korun, které by měly na účet Land Roveru přijít ve formě grantu. Zástupci automobilky zatím váhají.

Vydáno: 12.3.2009

Kocenpt Land Rover LRX se představil loni na autosalonu v Detroitu, kde vzbudil poměrně velkou pozornost. Třídveřové SUV bylo totiž vybaveno dvoulitrovým naftovým hybridním motorem, který by mohl vypouštět jen 120 g/km CO2. A to se britské vládě tak líbí, že se uvolila Land Rover podpořit takovou částkou.

Problém ale je, že na vývoj nové generace vozů postavené na podobné technologii, jako koncept Land Rover LRX, potřebuje automobilka zhruba 400 milionů liber (asi 11,5 miliardy korun). Zástupci značky na nabídku vlády uveli, že se rozhodnou, zda začít budovat novou modelovou řadu, asi do konce letošního roku.

Pokud by Land Rover LRX byl převeden do sériové podoby, stal by se nejmenším, nejlehčím a nejúspornějším modelem, který kdy automobilka nabízela.

Text: Redakce
Foto: Land Rover

Galerie