Lamborghini vyrobilo Murcielago číslo 4000. Supersport míří do Číny

Mnoho automobilek by se nechlubilo, že vyrobilo 4000 kusů svého modelu. Mnohdy takový počet aut sjíždí z výrobních linek v řádu měsíců nebo dokonce týdnů. Jinak je tomu ale v Sant’Agata Bolognese, kde bylo vyjetí čtyřtisícího Lamborghini Murcielago velkou událostí hodnou oslavy.


Vydáno: 15.2.2010

Kousek, který byl oním číslem 4000, byl navíc nejrychlejší verzí modelu. Šlo totiž o Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce, které je za řevu 6,5litrového V12 schopné vystřelit z nuly na stovku za 3,2 sekundy. Stačí mu k tomu výkon 670 koní a odlehčená karosérie zdobená nejrůznějšími aerodynamickými prvky.

Navíc se odběratelem stal zákazník z Číny. V současnosti tam směřuje 25 procent všech aut vyrobených v Sant’Agata Bolognese, což je jen potvrzení faktu, že se čínský automobilový trh navzdory krizi neustále rozšiřuje.

Čtyři tisíce vyrobených kusů za 9 let je pro automobilku velkým úspěchem. Lamborghini Diablo, předchůdce Murcielaga, se za 11 let své existence dočkalo jen 2900 kusů. I Murcielago se ale brzy dočká svého nástupce. Zatím se objevuje na špionážních fotografiích pod názvem Jota.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie