Lamborghini Murcielago LP670-4 SV: tajný supersport

Na síti se rozkřiklo, že Lamborghini pracuje na ještě silnějším modelu Murcielago. Původně se dokonce uvažovalo prý o pohonu zadních kol. Nakonec ale inženýři usoudili, že by to zřejmě bylo přílišné maso. Lamborghini Murcielago LP670-4 SV bude nejsilnější a nejdražší model v nabídce.

Vydáno: 14.1.2009

Lamborghini označuje své modely opravdu dobře a tak se dá odhadnout, co si pro nás v nejnovějším modelu připravilo. Lamborghini Murcielago LP670-4 SV bude pohánět obrovský dvanáctiválec, tentokrát ale s ještě vyšším výkonem. Ten by měl v závěru činit 670 koní.

Lamborghini Murcielago LP670-4 SV by mělo být také alespoň o 100 kg lehčí než standardní Murcielago. To znamená i nové, ještě bleskovější hodnoty. Stovku překoná za 3,2 sekundy s maximální rychlostí 343 km/h.

Ač jsou odlehčené verze „osekanější“, bývají už tradičně dražší. Lamborghini Murcielago LP670-4 SV by mělo stát až o 25 procent více, než předchůdce. Nejen svou cenou se stane vysoce exkluzivním zbožím. V plánuje výroba jen stovky vozů. Dočkáme se ho možná už v roce 2010.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie