Lamborghini Murcielago LP650-4 Roadster: jen 50 kusů

Zatím jsme příliš netušili, čím se nás v Ženevě chystají oblažit blázni ze Sant’Agata Bolognese. Podle holandského magazínu Autoblog.nl by to měla být otevřená verze nejsilnějšího Murciealaga LP650-4. Podle prvních informací se jí ale vyrobí jen 50 unikátních kousků.

Vydáno: 18.2.2009

Spolu se základními údaji přinesl Autoblog.nl také první fotografii. Ta ukazuje podobu, jakou bude mít povinně všech 50 prodaných kusů. Šedivé lakování s oranžovými spoilery, prahy a brzdovými třmeny se nazývá Grigio Telesto. Řidič bude sedět ve sportovní sedačce s potahem Alcantara Nera, zatímco jeho spolujezdec dostane kožené čalounění Nero Perseus. Zbytek kokpitu zdobí samozřejmě Alcanatara s prošíváním Arancio Leonis.

Pod kapotou Lamborghini Murcielaga LP650-4 Roadster se už podle názvu ukrývá obrovský a nádherně řvoucí V12 o výkonu 650 koní. Ten si dokáže s tímto luxusním superautem poradit tak bleskově, že stovku překoná za 3,4 sekundy.

Už se vám zbíhají chutě? Pokud se vám podaří patřit mezi 50 šťastlivců, kteří se k Lamborghini Murcielago LP650-4 Roadster dostanou, připravte si na svém účtu 500 tisíc eur, tedy asi 14,6 milionu korun.

Text: Redakce
Foto: Autoblog.nl

Galerie