Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce: nejrychlejší

Italský král supersportů Lamborghini Murcielago se dočkalo své nejrychlejší verze. Zkratka SV, nebo-li SuperVeloce, ce objevila na vozech ze Sant’Agata Bolognese už několikrát v historii. Nyní znamená, že LP 670-4 zvládne pokořit stovku za šílených 3,2 sekundy.


Vydáno: 3.3.2009

A kdo za to může? Nikdy jiný, než náš starý známý dvanáctiválec V12 o objemu 6,5 litru, který figuruje i pod kapotou slabšího Lamborghini Murcielago LP 640. Jenže nové LP 670-4 SuperVeloce dostalo optimalizovaný motor s pozměněným časováním ventilů a upraveným systémem sání. Výsledkem je 670 koní a 660 Nm.

Jenže masivní zrychlení není jen dílem královského motoru. Postaralo se o něj také snížení hmotnosti o celých 100 kg. Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce dosáhne rychlosti 342 km/h s menším přítlačným křídlem. Větší varianta sice zvýší přítlak, sníží ale rychlost na 336 km/h.

Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce přináší spolu s nekonečnou sílou i pořádně drsný zevnějšek. Příď dostala mohutné nasávací otvory, aby se lépe chladily brzdy. Podobná změna postihla i boční linie. Umělecký dílem je pak nový kryt motoru se šestiúhelníkovými průhlednými pláty z polymeru. Uvnitř najdeme Alcantaru obšitou nití podle barvy karosérie.

Lamborghini se chystá vyrobit 350 kusů Murcielaga LP 670-4 SuperVeloce. Nepůjde tedy o takový unikát, jakým je Reventón. Přesto si můžete být jistí, že cenovka se bude předloňské novince opravdu dramaticky blížit.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie