Lamborghini Miura číslo 1 nalezeno. Čeká ho rekonstrukce

Lamborghini Miura s pořadovým číslem 1 má trochu zvláštní historii. Nikomu zde nemusíme vysvětlovat, jak velkou cenu má tento sběratelský kousek. I když se v pravém slova smyslu o pojízdné auto nejedná, znamená pro mnohé nadšence mnoho. Trochu vánoční příběh, nemyslíte?

Vydáno: 25.12.2008

Lamborghini Miura číslo 1 bylo poprvé představeno světu na autosalonu v Turině v roce 1965. Šlo o první kus sporťáku, který později tolik uchvátil svět. Šasi s motorem bylo ceněno jako umělecký kousek, takže by byla škoda, kdyby ho zakrývala karosérie. Proto Lamborghini Miura číslo 1 vypadá tak, jak ho můžete vidět na obrázku.

Jeho příběh ale pokračoval dál. V roce 1977 se do něj až po uši zamiloval jakýsi Marios Kritkos, který se živil dovozem vozů Lamborghini na Kypr. O rok později se vydal do Sant’Agata, aby první kousek přivezl do své rodné země.

Už se ani neví jak, ale před nedávnem se Lamborghini Miura číslo 1 objevilo ve Spojených státech v obchodě patřícím Garymu Bobileffovi. Ten se spolu se svým známým Joe Sackeyem (autorem knihy The Lamborghini Miura Bible) rozhodl, že vůz dokonale zrestaurují. Uvidíme, jestli jim ho schválí pro provoz.

Text: Redakce
Foto: Hemmings

Galerie