Lamborghini Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni: oficiálně

Valentino Balboni. Jméno, které vám možná nic neříká. Jde ale o muže, kterého do svých služeb najal samotný zakladatel automobilky s býkem ve znaku Ferruccio Lamborghini v roce 1967. Pomohl mu s přípravou modelů jako Miura, Gallardo nebo Murcielago. Jako odměnu nese nejnovější Gallardo jeho jméno.

Vydáno: 2.7.2009

O Lamborghini Gallardo LP 550-2 jsme vás informovali před nedávnem. K fotografiím se ale přidala další oficiální, na které stojí právě Valentino Balboni. Gallardo, které ponese jeho jméno, by mělo podle automobilky odpovídat jeho myšlence unikátního charakteru vozu a zábavě opři řízení.

K tomu mu bude sloužit 5,2litrový V10 s výkonem 550 koní a pohonem jen na zadní kola. Kvůli tomu auto dostane upravený zadní diferenciál s omezenou svorností na 45 procent a také vylepšené ESP. Lamborghini Gallardo LP 550-2 by mělo dávat stovku za 3,9 sekundy a uhánět maximální rychlostí 320 km/h.

Gallardo Valentino Balboni bude k dispozici ve zlatém laku s bílým pruhem, který bude navazovat i v interiéru. Pod koly budou hlavní roli hrát třmeny brzd v černé, oranžové nebo žluté barvě. Uvnitř je pak k dispozici multimediální systém s Bluetooth a couvací kamerou. Volitelné jsou převodovka e-gear a keramické brzdy.

Lamborghini Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni se bude prodávat pouze v omezené sérii 250 kusů. Každý dostane sériové číslo a podpis Balboniho na levém okénku.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie