Lada Priora 2171 Universal: ruské kombi míří do Evropy

Přípravy na sériovou výrobu prodloužené verze ruského vozu Lada Priora vrcholí. Toto kombi pro nenáročné zákazníky bude vedle hatchbacku a sedanu třetí karosářskou verzí modelu Priora a jeho sériová produkce se má naplno rozběhnout už v první polovině tohoto roku.

Vydáno: 6.1.2009

K dispozici máme zatím jen několik oficiálních fotografií, jisté ale je, že se zásadní zlom v designérské filozofii ruské automobilky nekoná a Lada pokračuje v duchu modelů z předchozích několika roků.

Priora Universal, což je přívlastek pro kombi verzi, technicky pochopitelně vychází z původní verze Lady Priory, která se jako hatchback i sedan už na českém trhu prodává od 229.000 korun. Všechny tři karoserie stojí na stejném rozvoru 2492 mm. Délka kombi zatím není známa, ale předpokládáme, že bude delší než sedan, který má na délku 4350 mm (hatchback je o 110 mm kratší).

 

Ani objem zavazadlového prostoru zatím bohužel neznáme, odhadujeme ale, že v tomto ohledu bude kufr pro Prioru kombi jednou z nejsilnějších stránek. Hodnota zavazadlového prostoru by mohla přesáhnout 500 litrů, při sklopení zadních sedaček by navíc mohla narůst i přes tisíc litrů (hatchback nabízí 400 litrů, sedan 430 litrů).

Pokud jde o motory, lépe řečeno o motor, ani zde se žádná revoluce neděje – jediný motor v nabídce je čtyřválec 1.6 16V s výkonem 72 kW (98 koní) při 5600 ot./min. Maximální točivý moment tohoto agregátu je 145 Nm při 4000 ot./min., a sedanu dovolí jet maximální rychlostí 183 km/h. Na stovku přitom zrychlí za 13 sekund. Předpokládejme, že hodnoty kombi verze se budou lišit jen minimálně nebo vůbec.

Text: Redakce
Foto: Lada

Galerie