Kymco Agility RS Naked 2T, nový skútr pro nejmladší řidiče

Skútry modelové řady Agility tvoří základ nabídky thajwanské značky Kymco. Nyní se výrobce rozhodl přitáhnout k této modelové řadě mladé jezdce, kteří na dvou kolech teprve začínají, ale přitom si žádají atraktivitu a sportovní nádech. Nový model Agility RS Naked 2T přináší novinky, které by se měly líbit nejmladším řidičům.

Vydáno: 7.6.2010

Kymco se chlubí dobrým poměrem cena/výkon, což by mohlo začínající řidiče skútrů oslovit. Proto pro ně thajwanská značka připravila model Agility RS Naked 2T, který převzal základní rysy z již známého modelu RS 50, ale přinesl několik odlišností, které ocení právě mladí.

Hlavní změnou je pohonná jednotka. Uvnitř Agility Naked bije dvoutaktní vzduchem chlazený jednoválcový motor namísto čtyřtaktu jako ve zbytku modelové řady. Dvoutaktní motor má 2,8 kW a svým charakterem dodává stroji požadovaný sportovní nádech. Zvuk, výkon ve vyšších otáčkách a agresivnější chování, to je to, co patří k dvoutaktu a co si právě mládež přeje.

Kymco Agility RS Naked 2T má všechny atributy dnešního sportovního skútru, kromě motoru ještě velkou kotoučovou brzdu (200 mm), nízkou hmotnost (92 kg) a sportovně naladěný podvozek. Novinkou je nejen zdroj pohonu, ale také dravý vzhled a nový koncept řídítek, díky kterému má Agility RS v názvu dodatek „Naked“. Místo tradiční přístrojové desky se model Naked chlubí sportovní kapličkou s tachometrem, palivoměrem a otáčkoměrem, umístěnou v horní části sloupku řízení, která se podobá opravdovým velkým naháčům.

Kymco Agility RS Naked 2T je k dispozici v bílé a černé barvě a jeho doporučená cena je 37.990 korun.

 

Text: Redakce
Foto: Kymco

Galerie