Krize zasáhla Jeremy Clarksona. Příjde o čtvrtinu svého platu

O tom, že finanční krize je opravdu závažná, vypovídají i nová fakta o platech předních tváří britské televize BBC. Největší stanice na světě se totiž rozhodla zkrátit platy všem, kteří berou více jak 100 tisíc liber ročně. Samozřejmě, Jeremy Clarkson je jedním z nich.

Vydáno: 5.2.2009

Teď se ale posaďte na židli. Pokud jste to dosud nevěděli, tak Clrakson si vozením v nejluxusnějších sporťácích světa ročně vydělá 2 miliony liber, tedy asi 62.600.000 korun. Podle zpráv z BBC by měl přijít o celu čtvrtinu, což dělá 15.650.000 korun.

Možná si teď budete říkat, jak je vůbec možné, že zaměstnanec bere takové sumy. Jenže stejně jako je Oprah Winfrey ikonou v talk show, je Clarkson nejlepší v automobilové show. Top Gear patří k nejsledovanějším a také nejlépe hodnoceným pořadům tohoto typu vůbec. A krom toho, když může brát takový plat fotbalista, proč ne moderátor?

Jeden si říká, proč si Clarkson nechal ze Spojených států dovézt Ford GT, na který si ve svém pořadu neustále stěžuje. Za takový plat si mohl pořídit Bugatti Veyron, které dlouho fabrika nechtěla pustit na testovací trať Top Gearu. A ještě by něco zbylo na demolování jeho „oblíbené“ Dacie Sandero.

Text: Redakce
Foto: BBC

Galerie