Koncept Volkswagen BlueSport: naftové překvapení

Ještě dnes by na začínajícím autosalonu v Detroitu ml být odhalen koncept Volkswagenu nazvaný BlueSport. Tento lehký sporťák v sobě spojuje sportovní vlastnosti s úspornou a ekologickou jízdou. A kdo by si nechtěl dopřát trochu větru ve vlasech se staženou střechou?

Vydáno: 11.1.2009

Dvoudvéřový roadster s motorem umístěným pod přední kapotou bude profitovat z naftového čtyřválce o objemu 2,0 litru. Jeho výkon činí 180 koní při 4200 otáčkách v minutě a 350 Nm točivého momentu dostupných už od 1750 v minutě.

Na sportovní vůz by se to mohlo zdá málo, jenže koncept Volkswagen BlueSport váží jen 1200 kilogramů. To v číslech znamená, že by mohl překonat stovku za 6,6 sekundy s maximální rychlostí 226 km/h.

Příjemné parametry, zvláště když si uvědomíme, že i přesto bude naše jízda úsporná a ekologická. Podle automobilky by měl mít koncept Volkswagen BlueSport kombinovanou spotřebu pouze 4,3 litru nafty na 100 kilometrů. To se rovná emisím CO2 113 g/km.

Pokud se koncept Volkswagen BlueSport kdy dostane do výroby, věříme, že dosud neslučitelné pojmy „sportovní jízda“, „nafta“ a „ekologie“ do sebe konečně bez všech pochybností zapadnou.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie