Koncept Škoda MissionL: to je nový levný model!

Že Škoda chystá cenově přístupné malé auto v dostatečně rodinné velikosti, to se ví už dlouho. Dosud jsme o novém modelu věděli jen to, že nahradí druhou generaci Octavie Tour, a že bude stát někde mezi Fabií a Octavií. A teď už máme i jasnou představu, jak bude vypadat: koncept Škoda MissionL, který se představí ve Frankfurtu, již velmi věrně ukazuje, jak bude nový model vypadat.

Vydáno: 6.9.2011

Koncept MissionL ukazuje, jak bude vypadat nový model tuzemské automobilky. Kompaktní auto se zařadí mezi Fabii a Octavii, dostane pětidveřovou karoserii a od studie, kterou vidíte níže na fotkách, se bude lišit pouze v pár detailech. Úplnou sériovou podobu ukáže Škoda do konce roku.

Šestá modelová řada bude kromě evropských trhů určena hlavně pro Rusko a Čínu, tedy velké trhy s potenciálem poptávky po levných autech. Speciální verzi pak automobilka nabídne na indickém trhu, kam zamíří v podobě čtyřdveřového sedanu.

Novinka má pomoci automobilce Škoda dosáhnout roční produkce 1,5 milionu vozů v roce 2018. Na autosalonu ve Frankfurtu se koncept MissionL objeví vedle sourozence ze Seatu, který bude předzvěstí nástupce modelu Toledo. Se škodovkou budou sdílet tutéž platformu, rozdílný bude ale designu a koncepce interiéru.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie