Koncept Saab Fashionista: Chevrolet Volt v sexy kabátě

Studenti designu bývají už od přírody velice činorodí. Jeden z nich se nyní rozhodl ukázat, jak by to vypadalo, kdyby Saab využil technologie elektrického hybridu Chevroletu Volt někdy v roce 2012. Jistě, jen za předpokladu, že by koncern General motors ještě v té době existoval. A Saab také…

Vydáno: 30.4.2009

Za konceptem Saab Fashionista stojí student čtvrtého ročníku Creapole-ESDI Mayeul Walser. A pokud hovoříme o konceptu, je nám jasné, že autor si může dovolit takřka vše. Kompaktní vůz složený z posuvných dveří ale dobře navazuje na současný design  automobilky Saab a přidává řadu futuristických prvků. Za pozornost stojí nádherná kola z karbonu.

Saab Fashionista by měl sdílet technologii s hybridním Chevroletem Volt. Protože jde jen o papírové záležitosti, Walser vyměnil aktuální čtyřválec za silnější šestiválec. Což ale v případě tohoto pohonu nebude mít na jízdní parametry v podstatě žádný vliv.

Saab Fashionista asi zůstane na vždy jen zajímavým modelem na papíře. My doufáme, že General Motors i Saab budou v roce 2012 ještě fungovat. Jinak by tahle vize byla naprosto zbytečná.

Text: Redakce
Foto: Carscoop

Galerie