Koncept GQbyCITROEN: podle návrhu pánského magazínu

Pamatujete ještě na úspěšný koncept GTbyCITROËN, který se po světovém ohlasu podařilo převést do omezené výroby? Teď je tu další zajímavá ukázka designu. Tentokrát s názvem GQbyCITROËN. Jmenuje se podle britského magazínu GQ, který se podílel na jeho navrhování.

Vydáno: 8.3.2010

Na navrhování pohledného a moderního konceptu GQbyCITROËN se podílel Dylan Jones, editor magazínu GQ. Ten spolupracoval s britským návrhářem Markem Lloydem, který se nedávno podílel na vzhledu luxusního modelu Citroën DS3. Protože je GQ časopisem určeným pro pány, nazývají ho jeho tvůrci „the ultimate gentleman’s drive.“

Dbalo se také na prvotřídní kvalitu interiéru. Jednak zde najdeme tradiční prvky francouzské automobilky, jednak se o detaily a čalounění postaral Patrick Grant, kreativní ředitel společnosti E. Tautz – luxusního krejčovství sídlícího na drahé adrese Svile Row v Londýně.

Protože jde o koncept, autoři nemají příliš propracované parametry vozu. K jeho pohonu by ale mohl posloužit plug-in hybridní systém s řadovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru s přímým vstřikováním. S ním by GQbyCITROËN měl zvládnout stovku za 4,5 sekundy a maximálně uhánět až elektronicky omezených 250 km/h.

Text: Redakce
Foto: GQ

Galerie