Koncept Bugatti Galibier: tak jsme se nakonec dočkali

Nejdříve se mělo jmenovat Bugatti Royale, pak dostalo jméno Bordeaux a hovořilo se o tom, že se objeví ve Frankfurtu. Nestalo se! Francouzská automobilka ale konečně odhalila svůj nový model. Jde zatím jen o koncept, ale podle situace u konkurence má celkem jistou budoucnost. Představujeme vám Bugatti Galibier.


Vydáno: 19.9.2009

Koncept Bugatti Galibier byl odhalen před několika dny na privátním večírku pro zámožné VIP přímo v areálu fabriky v Molsheimu. Vůz svým vzhledem navazuje nejen na ikonické kupé Bugatti Veyron, najdeme zde ale také typické prvky nádherné klasiky nazvané Bugatti Type 57.

Luxusní limuzína váží 1900 kg. Na kapotu byla použita spousta hliníku a některá netradiční řešení, včetně retro otevírání motorového prostoru. Ten narozdíl od Veyronu leží vpředu, vzadu je hodně místa na zavazadla a svou mohutností nám záď připomíná Porsche Panamera.

Auto těží z nekonečné síly 16válcového motoru se čtyřmi turbodmychadly. Maximální rychlost je ale „jen“ 350 km/h., což je na 5,3 metrů dlouho limuzínu nevídané. Názor na vzhled necháme spíše na vás, zvlášť interiér je přinejmenším zajímavý svou kombinací retro stylu a moderních technologií.

Jak dál Bugatti naloží s konceptem Galibier zatím není zcela jasné. Po úniku prvního obrázku zádě s osmi výfuky a LED brzdovkami exotických tvarů popřelo, že by v nejbližší době chystalo sériovou výrobu. No, uvidíme. Možná se přece jen nakonec nechá zlákat a nějakou omezenou sérii vytvoří.

Text: Redakce
Foto: Bugatti

Galerie