Kolínská TPCA oslavila výrobu miliontého minivozu

Společnosti PSA Peugeot Citroën a Toyota Motor Corporation oznámily, že skupina TPCA v kolínské továrně oslavila výrobu svého miliontého vozu. Ředitel TPCA Yasuhiro Takahashi předá jubilejní Citroën C1 s pěti dveřmi, litrovým motorem a červeným lakování 13. prosince starostovi Kolína Jiřímu Buřičovi.

Vydáno: 2.12.2008

Tento milník milionu vozů byl překročen 3 roky a 9 měsíců po spuštění výroby. Je důkazem úspěšné spolupráce obou společností – PSA Peugeot Citroën a TMC. Všechny tři modely, které TPCA vyrábí, tedy Peugeot 107, Citroën C1 a Toyota Aygo, zaznamenávají od svého uvedení na trh v roce 2005 vzrůstající obchodní úspěch.

Tyto malé vozy, jež představují základ modelové řady, přinášejí úsporné a ekologické řešení mobility, které je obzvláště přizpůsobené současnému vývoji evropského automobilového trhu.

Vozy, které jsou vyráběny v třídveřové a pětidveřové verzi a s benzínovým nebo naftovým motorem, se mohou pochlubit jednou z nejnižších spotřeb a emisí CO2 na trhu.

Od 29. listopadu TPCA vyrábí nové verze městských mini. Všechny modely získaly ještě dynamičtější, robustnější a výraznější styl.

V kolínské továrně, která leží 60 km od Prahy, pracuje přibližně 3 500 lidí.

Provádí se zde veškeré činnosti zahrnující lisování, svařování, lakování a montáže.

Zdroj: TZ TPCA
Foto: TPCA

Galerie