Koenigsegg CCXR Trevita: diamanty pro tři šťastlivce

Švédský král supersportů se v poslední době objevoval v médiích hlavně v souvislosti s koupí domácí automobilky Saab. Při tom se ale málem zapomnělo na to, co mu jde nelépe: vyrábět extrémní stíhačky. Proto Sebastian von Koenigsegg připravil limitovanou edici CCXR Trevita s unikátním diamantovým lakem.

Vydáno: 12.9.2009

Koenigsegg CCXR Trevita stojí na základě „běžného“ Koenigseggu CCXR. Na první pohled se zdá, že jde o stříbrně lakovaný stroj, ale bližší prozkoumání odhalí, že auto není barevně lakované, ale ukazuje karbonovou kapotu. Ta je prý nastříkaná speciálním lakem nazvaným Koenigsegg Proprietary Diamond Weave, který má za přímých slunečních paprsků třpytivý efekt „jako milion diamantů“.

Nezůstalo se ale jen u toho. Koenigsegg CCXR Trevita, což znamená ve švédštině „tři bílé“, dostal navíc karbonové křídlo na zádi, páčky pod volantem a vylepšený výfukový systém. K tomu všemu v něm ještě najdeme zábavní systém a karbon-keramické brzdy.

Sebastian von Koenigsegg zatím novinářům neprozradil, kolik bude speciální edice Koenigseggu CCXR Trevita. Protože ale vzniknou pouze tři kusy, je nám jasné, že si naúčtuje o pořádný ranec více, než za CCXR.

Text: Redakce
Foto: Koenigsegg

Galerie