Kia Soul a Sorento bodují designem, získaly cenu Red Dot

Korejská Kia u svých aktuálních modelů boduje designem. Nové modely Soul EV a Sorento získaly prestižní designérské ocenění red dot design award. Vítězem se stal elektromobil Kia Soul EV díky odvážným tvarům, které jsou u této specifické varianty doladěny pro maximální efektivitu.

Nejvýraznějším prvkem oceněné Kie Soul EV je krytý panel, který se nachází v přední části na místě, kde u verze na konvenční paliva najdete mřížku chladiče. Skrývá se v ní zásuvka pro dobíjení z elektrické sítě, která dává Soulu EV nezaměnitelný vzhled. 

Pozornost si zaslouží také dvoubarevné provedení se střechou v kontrastním odstínu. Dalším oceněným vozem je nová Kia Sorento, získala čestné uznání významných světových designérů, profesorů a odborných novinářů z pětadvaceti zemí světa. Oba tyto modely jsou v nabídce autosalonu Emil Frey

Funky design pro každý den

Stylová Kia Soul je k mání s motory, mezi kterými si vybere každý. Benzínový čtyřválec 1,6 GDI s výkonem 132 koní je schopen jezdit s působivou průměrnou spotřebou 6,8 l/100 km, naftový motor 1,6 CRDi disponuje výkonem 128 koní a zvládá spotřebu pěti litrů na sto kilometrů. 

Elektrický Soul EV, oceněný v anketě red dot, má dojezd až 212 km na jedno nabití, proto je ideální pro městský i příměstský provoz. Všechna provedení pojí nezaměnitelný design s odvážnou přídí, prostorný a moderní interiér a ve své kategorii atraktivní vnitřní prostor. Ceny začínají na 304 980 Kč.

Ochránce rodiny

Designérské ocenění poroty získalo i nové Sorento, vlajková loď automobilky Kia. Interiér nabídne kvalitní látky i kůži, chromované detaily, přehledné ovládací prvky i dotykovou obrazovku infozábavního systému s vysokým rozlišením.

Bezpečí na cestách střeží například systém varování při opuštění jízdního pruhu či aktivní tempomat, který udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi a umí i sám zastavit. Specialitou je systém automatického parkování, který sám navede Sorento do parkovacího místa, podélně i příčně. Toto SUV je k dispozici v síti prodejců Emil Frey s cenou od 909 980 Kč.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie