Kia Sorento: korejské SUV přichází ve druhé generaci

Faceliftová Kia Ceed nebude jedinou novinkou, která se za měsíc objeví na autosalonu ve Frankfurtu. Korejská automobilka přiveze do Evropy také podstatně většího sourozence, tedy model Sorento. Svou premiéru si zde odbude druhá generace tohoto sedmimístného SUV.


Vydáno: 11.8.2009

Druhá generace modelu Sorento je po všech stránkách nová a dá se usuzovat, že bude také lepší. Základem celého automobilu je samonosná karoserie, která nahradila klasický žebřinový rám. Vůz tak slibuje lepší jízdní vlastnosti na silnici. Kromě toho byl snížen odpor vzduchu z původní hodnoty 0,43 na 0,38 a když už jsme u toho snižování, dodejme, že hmotnost automobilu klesla o 215 kg.

Evropská verze má mít pod kapotou další novinku. Tou je vznětový čtyřválec o objemu 2,2 litru a výkonu 197 koní, respektive maximálním točivém momentu 421 Nm. Tato síla se přenáší na kola přes manuální nebo automatickou šestistupňovou převodovku.  

Na Evropské trhy přijde druhá generace Kii Sorento koncem letošního roku. Zákazníci ve Velké Británii si musí počkat až na začátek roku následujícího.

 

Text: Redakce
Foto: KIA

Galerie